LPS nebo LSD

14. dubna 2010 v 19:48 | Karel Rakušan |  Ze života
Tuhle jsem se vrátil z práce, ale vnitřně mám pocit, že jsem se právě vrátil z divadelní komedie, která měla ten bonbonek, tu perličku na závěr. Ale pěkně postupně, o čem chci vlastně psát.
Chodíte jako každý jiný do práce a zase se těšíte domů na vlastní pohodlí. Jak to tak bývá a zdaleka nejste jediní, kdo má pocit, že do práce chodí, protože musí, protože ho k tomu vždy něco nutí. Většinou to je proto, aby se člověk nějakým způsobem uživil a mohl si udělat radost, zajít si na pivko, nebo se nějak rozptýlit. Brát práci či zaměstnání s nadsázkou má spoustu krásných výhod. Nic Vás nepřekvapí; pocit, kdy by jiný vypěnil a trápil by se tak vy berete s humorem; máte delší a zdravější život, protože smích a radost nejen léčí, ale je stejně tak jako je "statisticky prokázáno, že slunce vychází každé ráno" tak je "statisticky prokázáno, že smích život prodlužuje". Prostě brát práci s nadsázkou má samé +.
Soutěž na záchranu obchodního řetězce se jmenovala trefně, "Trefa do černého". Pokud se člověk stydí za své názory, stydí se sám za sebe, za svou bytost. Nemám pražádný důvod se za sebe stydět, když to jsem já a chodím po tomto světě a žiju. Trefy do černého jsem se zúčastnil i já. A jaký byl příspěvek můj. No jak jinak než trefný, včetně mého podpisu a údaji o mé funkci. A myslíte si, že jsem vyhrál? Taková najivita mě ještě nepotkala, bohudík. :
………………………………………………
Až když teče do bot tak se vedení obrátilo na nás, abychom my řadový zaměstnanci pomohli k vyřešení situace, do které se dostali svým přičiněním ti, kteří nás vedou a mají nás vést. Ti, kterým vyděláváme finanční hotovost, přicházejí jako k těm posledním.
Jsou položeny 2 otázky v soutěži.
Jaké máme nápady na snížení nákladů společnosti?
1.        Ne nadarmo se říká začít se má především u sebe. Ptáte se na snížení nákladů společnosti?
2.        Snížit mzdové náklady u vrcholového managementu (řadový zaměstnanec má mzdu již několik let stejnou). Jak to je tam nahoře? Snižování mzdových nákladů formou propouštění je forma sice nejjednodušší, ale její dopad je o to hrozivější.
3.        Zjednodušení expedice z DC. Mnohdy se nám zdá, že při komunikaci s DC pravá ruka neví, co dělá levá. Objednané zboží na katalog přijde až po katalogu, …. atd.
4.        Snížení odpisových položek (stejně tak jako je osoba vyhrazena na plánogramy, tak vytvořit pracovní místo pro 1 osobu na hypermarket zabývající se pouze a jen kontrolou záručních lhůt, především pak na ambientu, kde záruční doby jsou diametrálně delší než u mléčných potravin.) Třebas mzdový náklad na tuto osobu by byl menší než cena odepisovaného prošlého zboží.
5.        Posílit pracovní sílu na kontrole osob přes kamerový systém. (osvědčilo se - hypermarket Olomouc)

A druhou otázkou bylo, jaké máme nápady na zvýšení tržeb společnosti?
6.        Více pokladních, aby zaměstnanci nemuseli vypomáhat na pokladnách a věnovat se své práci na oddělení. Kde vzít finanční prostředky? (viz body 1,2,3,4,5)
7.        Nemást zákazníky klamavou reklamou. Zboží není včas před katalogem, zboží je v katalogu mnohdy dražší než, když není v akci (i přesto, že v katalogu je viditelná sleva)
8.        Nabídnout zákazníkům skutečně čerstvé potraviny (bod 4)

Soutěž se jmenovala trefa do černého. Právě proto, že mé návrhy byli podle mého mínění trefou do černého, nepředpokládám nejen, že bych byl umístěn a nevím, jestli bych toto umístění vůbec chtěl v této soutěži, která je soutěží chamtivosti a soutěži pro toho nebo soutěží pro ty, kteří v momentu, kdy se z největších nesnází dostanou, přestanou znát toho nebo ty, kteří je z té největší šlamastiky dostali. A tím druhým a podstatným důvodem, proč nepředpokládám, že by tento názor byl brán vážně nebo že by se tím vůbec někdo zabýval je fakt, že to je "trefa do černého" a slyšet vlastní kritiku, to si buď dovoluji moc, nebo to je ta holá pravda, kterou je tak zatěžko poslouchat.
Jaké v tomto vidím osobní řešení.
Ze strany vedení společnosti udělat ten první a nejtěžší krok. Vedení společnosti se ptá na otočení klíčem, který má sama v ruce, ale přiškrtit si vlastní opasky to jakoby slyšet nechtějí. Holá pravda je to nejkrutější co každý z nás může slyšet. Bohužel, lidské plémě je tak nehorázně nepoučitelné.
Pokuste se udělat ten riskantní krok a sáhnout do vlastních řad vrcholového vedení. Třeba tím spustíte tu pomyslnou lavinu, která spustí očistný proces očištění společnosti od zbytečných finančních investic, které jsou pro finanční slepotu zatím neviditelné.
Udělat ten první krok, to je těžší než seskládat jednou lopatou 10 vagonů uhlí.
………………………………………………
A jak to vlastně souvisí s názvem tohoto zamyšlení?
Program LPS vymyslely ti nahoře, kteří mají spoustu "práce". Dokonce mají tolik práce, že na centrále hypermarketového řetězce o přibližně 80 pobočkách (hypermarkety, supermarkety, Obchodní domy, expresy), o 50 - 80. zaměstnancích je zaměstnáno 1 200 osob. Počítejte teď se mnou: beru pro řetězec tu lepší variantu. 1200 osob na centrále děleno 80 zaměstnanci na pobočce = 15. Výsledek je, že 80 poboček, kde zákazníci vytváří finanční hodnotu svými nákupy sponzorují zbývajících "15 poboček - čemuž se říká centrála". A potom my, řadoví zaměstnanci máme vymýšlet návrhy na úsporu financí. No nemáme si potom připadat jako v grotesce, nebo že jsme po práci nepřišli z práce, ale z divadelního komediálního představení? Aby té komedie nebylo málo, centrála svým vlastním rozhodnutím nařídila ze svých řad propustit "až" 21 zaměstnanců.
No a LSD, no to je přece opiová droga, která způsobuje poblouznění a zabraňuje logickému myšlení a selskému uvažování. Třeba tou drogou LSD jsou v tomto případě peníze. Nepředpokládám totiž, že zaměstnanci centrály v Praze pracují za 1,6% minimální mzdy (1,6%
= 8000,- hrubého) pro rok 2009.
Mol bych tady psát o spoustě příkladů lidské slepoty, která je tolikrát zmiňována v bibli. Tu slepotu, která není myšlena nejen jako slepota fyzická (skrze oči), ale je i slepotou lidského uvažování a jednání. Slepotou, kdy i po přečtení těchto řádků mnohdy čtenáři vyvstává úsměv na tváři místo toho, aby se zamyslel nad tím, jestli to není právě o něm. Možná ano, možná ne.
Víte, jakou nejtěžší cestu v každém životě musí každý z nás překonat?
No přece "z mozku do srdce"

Žalm 119 : 33 - 40
33  Ukaž mi cestu svých nařízení, Hospodine, důsledně ji budu zachovávat.
34  Dej mi rozum a budu tvůj Zákon zachovávat, budu se ho držet celým srdcem.
35  Veď mě po cestě svých přikázání, oblíbil jsem si ji.
36  Ke svým svědectvím nakloň mé srdce, nikoli k zištnosti.
37  Odvracej mé oči, ať nehledí na šalebnost, na své cestě mi zachovej život.
38  Splň své slovo svému služebníku, jenž žije v tvé bázni.
39  Odvrať ode mne potupu, které se lekám, tvé soudy jsou dobrotivé.
40  Po tvých ustanoveních tak toužím, svou spravedlností mi zachovej život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.