Manželské večery

14. dubna 2010 v 19:59 | Karel Rakušan |  Zamyšlení
Jako nový start a nová možnost k poznání jeden druhého i po 10 či 35 letech.
Někomu se může při první nabídce zúčastnit se manželských večerů jako zbytečnost, zvláště tehdy, pokud si je manželský pár vědom nebo má pocit, že si je vědom toho, že se svým partnerem (partnerkou) již mnoho prožil. Může se stát, že vy budete chtít a Vašemu partnerovi či partnerce se do toho nebude chtít. Možná si v tu chvíli říkáte, že tento stav či nesoulad je u Vás ojedinělý. Chtěli bychom Vám všem, kteří o něčem podobném uvažujete povzbudit.
Domnívám se, že manželské večery jsou stejnou měrou pro páry věřící, ale i nevěřící. Umění naslouchat jeden druhému není člověku dáno automaticky, ale musí se to naučit jako cokoliv jiného co život přináší.
Manželské večery je 8 večerů, kdy páry navzájem nejen že vnímají jeden druhého, ale především z přednášek vycítí, že přednášející mluví o něčem, co se Vás třebas bytostně dotýká, třebas, že to víte a jste si toho plně vědomy v momentu, kdy to či ono slyšíte od někoho, koho neznáte, uvědomíte si, že to co prožíváte, není nic neobvyklého a ve své podstatě to je i po lidské stránce určitou přirozeností. Vaše prožitky může mít mnoho dalších lidí, které znáte či neznáte.
8 večerů s 8 tématy, v kterých je například "5 jazyků lásky", "Síla odpuštění", "Umění komunikace" nebo "Rodiče a rodiče partnera".
Rád bych se zmínil například o tom, jak silné může či nemusí být vnímání svého partnera, pokud nedokážete najít ten správný jazyk lásky.
Váš partner při nějakém problému, který momentálně má, potřebuje třeba slova ujištění od Vás a vy mu nabízíte, to že mu koupíte nějaký dárek o kterém si myslíte, že mu udělá radost a přitom touží po tom, aby jste mu řekli "dokážu se vžít do tvé situace a budu se snažit být ti nápomocen (nápomocna)". Třeba tento jazyk ani nevíte jak ho svému partnerovi či partnerce podat, protože doma vši rodiče toto nikdy nedělali a neměli
jste motivaci.
Jiným příkladem síly kurzů Manželské večery může být večer na téma "Rodiče a rodiče partnera". Toužíte se v dospělosti odtrhnout od svých rodičů, ale máte v tom určitý blok, který sami nejste schopni rozlousknout. Teď mě napadá například řešení konfliktů stylem nebavit se o tom a co nejrychleji na to zapomenout což má za následek "kupení nepořádku do jedné místnosti, kterou jednou budete muset stejnak otevřít".
Krásným příkladem toho, proč se zúčastnit kurzu "Manželské večery" řekl sám přednášející pár: Tak jako auto potřebuje jednou za čas do servisu, tak i manželství potřebuje nový náboj či novou inspiraci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.