Velehrad

14. dubna 2010 v 20:23 | Karel Rakušan |  Ze života
V pátek byl odjezd ve tři čtvrtě na tři odpoledne. S mou drahou polovičkou, odjíždíme na Velehrad na duchovní obnovu. Mám ten den volno, ale Andrejka byla ještě v práci a dodělávala si nějaké ty resty, které byli potřeba dodělat. Jednou je vše poprvé a já jsem doposud znal Velehrad pouze z televizních záběrů.
Ve tři čtvrtě na čtyři jak bylo dohodnuto pod naším vchodem panelákového domu přijíždí bratr Petr s ruským Renaultem, jak říká autu zn. Dacia. Nasedáme tedy Andrejka já a naše sousedka paní Moudrá z protější ulice do auta a vyrážíme. Zastavujeme se ještě na Novém světě pro paní Kalábovou a míříme směrem Zlín, Otrokovice a Velehrad. Cestou se pomodlíme růženec, aby nás Pán Ježíš ochraňoval na vlhké silnici. Déšť a mrholení nás provázelo po celou dobu cesty tam, ale v neděli i zpět.
Máme takovou dohodu se sv. Petrem (aspoň teda toto vyprávění mi v mém dětství vyprávěl můj tatínek), ale vím, že to je ve všeobecném povědomí. :
"Víš Kájiku, mám takovou dohodu se sv. Petrem. Vždy, když někam jedeme tak buď prší, nebo je nevlídně, ale jakmile se ubytujeme, začne svítit sluníčko a počasí nám hraje do noty. A po v posledním dnu naší dovolené se zase zamračí a my máme na cestu příjemný chládek."
Stalo se tak i nyní a shodou náhod (nebo vlastně to náhoda nebyla, protože náhody neexistují) umocněno to bylo tím, že řidičem vozu, kterým jsme jeli byl bratr Petr. Možná, že to opravdu souvisí s tím Petrem (latinsky Kéfas, což v překladu znamená skála, opora, jistota) Ubytování je bratřími Karmelitány předem domluveno v exercičním domě Stojanov jejímž součástí je menší kaple, menší sál asi pro 50 osob pro duchovní přednášky nedílnou součástí samozřejmě nějaká ta jídelna pro ty naše vyhládlé bříška. (Jedna z našich kamarádek Lenka by asi nepohrdla nad tím jaké dobroty nám tam byli nabízeny :-)) Vnitřně si připadám jako, kdybych vystoupil z vlaku, který se nezadržitelně někam řítí (vystoupili jsme všichni z koloběhu každodenního života). Otec Benedikt to krásnými slovy vyjádřil na páteční bohoslužbě - .......pokuste se trochu podstoupit a podívat se na svůj život s trochu jiného pohledu. Jistě, asi večerní a nejen ta večerní mše na každého z nás zvláštním způsobem zapůsobily.

A to byl teprve pátek (první den našeho farního duchovního víkendu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.