Výlet do Chřibských lesů

14. dubna 2010 v 19:35 | Karel Rakušan |  Vandry a výlety
Kouzelné zážitky a krásné vzpomínky, které mě osloví, přijdou vždy nečekaně a je to tak správné. Kdybych to čekal, jistě by mě to neoslovilo a nebyl by z toho takový dojem.
Po dlouhé době jsem zažil bezva partu na bezva místě, jako byli Střílky poblíž Uherského Hradiště. Dvě z nás jeli na místo dříve a autobusem a vlakem a ostatní dorazili auty. Spalo se na faře, která měla vanu, teplou vodu, 4 místnosti předsíň a kuchyň. Dokonce tam bylo i 5 postelí. Na to, že jiní zažili daleko skromnější faru na Oskavě to byl pro ně luxus. Tam jsem nebyl, takže z osobní zkušenosti nemohu porovnat.
Převážná část party (bylo nás dohromady 10) dorazila v pátek okolo 18:30 a holky nelenili a překvapili nás příjemnou předvečeří chlebem a domácími pomazánkami, z nichž jedna byla ředkvičková a bylá báječná. U večeře nesměla chybět kytara a pár písniček s modlitbou.
Kostel na večerní modlitbu jsme měli pro sebe a po cestě do Střílek a v pátek to bylo pro některé dlouhé (patřím mezi ně), ale jsem rád, že jsem to prožil.

Druhý den jsem neodolal 10 - ti kilometrové procházce na Klimentek, kde byla domluvena s otcem Benediktem, který přijel z olomouckého hejčínského kostela za námi mše v tamní malé kapli. Pro mě jako konvertitu to byl okouzlující zážitek mít Svatou mši přímo uprostřed přírody, kde se nám při přímluvách začala přimlouvat i kukačka, která měla půlhodinovou výdrž. Po celou dobu se šlo lesem byl to nejen pro mě příjemný relax od všedních fádních dnu a nechybělo ani pokochání se lesní zvěří jako čolkem, kterého jsme potkali i na zpáteční cestě. Pochopitelně, že cestou na Klimentek (Vrcholové velkomoravské hradiště z 9. století, opevněné valem a příkopem. Na Akropoli kostel sv. Klimenta, důležité cyrilometodějské centrum, snad i církevní škola. Ve 14. století augustianský klášter a proboštstv, zaniklé koncem husitských válek.) jsme v osobních rozhovorech probrali vše, co se probrat dalo a nálada byla přímo super. Vůbec nám ani nevadilo, že občas poprchává.
Na Klimentku nechyběl ani oběd přímo v kapli. Bylo nám asi řádně požehnáno (venku totiž pršelo, a pokud se člověk nehejbal tak byla docela zima.
Sobotní večeře pro někdo 15ti, někdo 20ti kilometrech byla docela super věc a na naše prázdné žaludky a bolavé nohy to byl doslova balzám.
Kolovaly písemky prvňáků děti měly napsat tři věty (tázací přací a rozkazovací) neopisovali a u všech se objevila tatáž "Kéž by byli prázdniny?"

Nedělní mše v místním kostelíku aneb malé spolčo z olomouckého Hejčína zvedlo místní farníky z kostelních židlí. Během mše zahráli pár křesťanských písní v doprovodu s kytarou a v doprovodu nechyběli ani indiánské bubny.
Po nedělním obědě se jelo na hrad Buchlov, kde jsme si nenechali ujít prohlídku malého okruhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.