Opět báječný nedělní den…….

5. července 2010 v 7:00 | Karel Rakušan |  Ze života
Prožitý nejen v klidu nedělní pohody, ale zpestřeno mší svatou, kterou nejen celebroval otec Vojtěch Kodet, ale měl i kázání, které doslova zasáhlo. V duchu dnešního evangelia (Lk. 9,18-24), kde pilířní otázkou byla Ježíšova otázka "A za koho mě pokládáte Vy?". Pán měl a má rád lidi na celém světě, a právě proto se neustále obrací ke každému z nás osobně (lidsky nepochopitelné, ale duchovně tak jednoduché).
Radost na tváři

Po tak hluboké promluvě, která dozajista zasáhla každého z nás, bylo o to příjemnější pozvání na předem avizovaný farní guláš, který byl především o setkání farníků, při němž byl nedílnou součástí ten výborný guláš s doměkka udělaným masem.
Na farní guláš přišlo okolo 200 lidí včetně dětí, pro které byl připraven program včetně loutkového divadla. Nechyběla ani již tradiční soutěž v upečení dobrého koláče (no spíše zákusků), jak jsem viděl. NaNa dětském divadle
farním dnu nechyběla i naše nejstarší farnice paní Zdenička Kroupová. Malé povídání o životě nám podal i Vojtěch Kodet, který měl tak nabytý program, že se na farním dnu objevil jen ze začátku a poté musel zpět do Prahy. Ale tou největším šou byla samozřejmě nezapomenutelná tombola moderována Honzou Dvorským. Vyhlašování výher bylo prokládáno písněmi
hlavní cena v tombole
v podání naší scholy Alenkou a Helenkou, která vyhrála tu nejvzácnější výhru - jehňátko. Nechyběl ani doprovod tamtamových bubnů.

V šíři návštěvníků nechyběli ani krátké duchovní rozhovory či pomoci při sklízení zahradních lavic na závěr tohoto farního odpoledne.
Prostě a jasně, i když nás během odpoledne trochu pozlobil déšť, nijak to průběh vydařeného odpoledne neovlivnilo.
kapela


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.