Na úvod

11. srpna 2012 v 8:41 | Karel Rakušan |  Pod vládou Krakonošovou
Přátelé a kamarádi toulek přírodou,

naskytla se mi krásná příležitost k tomu, abych se trochu od běžného a monotónního života trochu odtrhl a věřte mi, byl bych moc rád, kdyby se tu a tam povedlo každému z Vás. Ale s ještě větším pochopením myslím na ty, kterým není dopřáno to, aby sami nebo s menší pomocí mohli zdolávat kopce a podívat se na místa, která jsou jim díky terénní náročnosti skryta. A přitom by mnohdy pro jejich duševní uvolnění tento druh relaxace potřebovali daleko více než ti relativně zdravější.

Mezi jednotlivými lázeňskými procedurami, především v odpoledních hodinách a o víkendech jsem se toulal okolní přírodou, která tady v okolí Janských lázní v Krakonošově království nabízí nesčetné množství přírodních zajímavostí. Na mnohé se lze dostat auty nebo jinými dopravními prostředky, ale mnohé jsou přístupné pouze lesními cestami nebo upravenými chodníky. Mnohé cesty jsou upravené i pro lidi odkázané na vozík a mnoha případech se s vozíkem je možno dostat i do vyšších míst. Vždy říkám a tady se mi to znovu osvědčilo a potvrdilo, že nezáleží na tom, jaké má člověk fyzické omezení, ale jak dokáže zburcovat svou duchovní stránku.

Jsem o trochu fyzicky zdatnější, tudíž Vám, duší přátelé, nabízím nejen prostřednictvím četných fotografii, ale i vyprávěním zážitky z koutů přírody, které jsou hůře dostupné, především těm, kteří jste upoutáni na vozík, ale i těm, kterým strach z nesnází brání překonávat zdánlivě nepřekonatelné a pro mnohé i nemožné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.