Něco na závěr,

11. srpna 2012 v 8:28 | Karel Rakušan |  Pod vládou Krakonošovou
v Janských lázních jsem se jako klient léčebného pobytu objevil podruhé. Musím ale přiznat, že pobyt, ať už tady nebo v jiném léčebném zařízení bych doporučoval každému z nás. Nejde jen o to fyzické zrelaxování, ale ve své podstatě i o tu psychickou stránku, kterou považuji za daleko podstatnější. Rád bych svým způsobem vyjádřil jistý druh apelu, kdy dnešní doba, pro mnohé vnímatelně tolik hektická a komerční dává každému z nás svým způsobem zabrat a důraz na vnitřní život jednotlivce je od jiných, zvláště od zaměstnavatelů vnímán v bodě 0 nebo v tom chladnějším případě v bodech mrazu.

V životním stereotypu si mnohdy ani neuvědomujeme, že tento druh relaxace nám posléze poskytne nejen duchovní uvolnění, kdy se seznámíme s úplně jinými lidmi, než jsme doposud zvyklí, ale i mnohdy tolik toužebný nadhled nad žijícím vlastním životem, kdy si mnohdy uvědomíme svou vlastní životní omezenost a v některých situacích slabost řešit nastalý problém, jenž se v napjatých situacích zdá jako neřešitelný.

Nejen tady v Krkonošském koutě, ale i kdekoliv jinde je jistě mnoho příležitostí, jak vyrelaxovat a uvolnit tu naší v životní strunu, která je mnohdy tolik napružená. Svůj vlastní relax jsem v tomto kraji našel právě v ozónoterapii, ale já jsem si toto slovíčko upravil na turistikoterapii.

Při svých toulkách jsem se tu nachodil okolo 200 kilometrů a byl bych rád, kdybyste aspoň několik těchto kilometrů mohli projít vy, obzvláště ti, kterým nebyla dána taková pohyblivost a výdrž, ať už fyzická, ale především ta duchovní, která v lidském, životě tolik pro každého z nás znamená.

Kombinací lázeňských procedur se otevírá prostor, který v mnoha případech jistě není každodenní rutinou, ale pocitem vzácnosti a jedinečnosti.

Touha posunout se o kousek dál je jistě bytostní součástí každého života, proto pokud v sobě vyburcujete těch několik sil, které máte třeba na krajíčku nebo v jiném případě někde hluboko v sobě zakopané, neváhejte ani minutu a s železnou pravidelností si dopřávejte ve svých životech relaxaci tohoto druhu a využívejte možností, které jsou na první pohled skryté, ale při duchovní revoltě (vzbouření) tak prosté a jednoduché.

Mnohé příběhy a fotografie z jiných koutů našeho srdíčka Evropy jsou i na mých internetových stránkách kareljt.blog.cz.

Váš tulák Karel Rakušan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.