Duchovní restart

18. března 2014 v 20:37 | Karel Rakušan |  Z mého života
Duchovní obnova je jako kámen úhelný, který každý z nás potřebuje, aby na něm postavil dobrý a kvalitní duchovní dům.
Duchovní obnova je jako autoservis, který každý kdo má auto, jednou za čas potřebuje, aby si nechal seřídit motor, který je zadřený každodenním používáním. Nezáleží, jestli ten či onen řidič s větší čí menší opatrností auto opatruje či nikoliv. Stejnak vždycky nějaký ten bordel se do auta dostane, seřízení motoru se rozladí a jednou za čas je nutné si dojed k profesionálovi a poprosit ho o seřízení.
Tím profesionálem v duchovní sféře je bezesporu Ježíš, jenž za nás položil život na kříži. A pokud si uvědomíme, že jsme ten náš životní motor opravdu zadřeli, nemusíme se ničeho bát, ten servis kvalitou, jenž přemohla svět tu je, pořád a stále. Dokonce ho nerozhází ani to, když pochybíme a zadřeme motor vlastní chybou a natankujeme do naftového motoru benzín.

Tím zadřeným motorem kuli natankování jiného paliva v tomto případě myslím hřích. Nejen, že nás posílili duchovní přednášky, které nám vypucovaly zanesené životní motory, ale pokud jsme do motoru natankovali úmyslně či neúmyslně špatný benzín, tak nám Pán Ježíš poslal tři nadmíru kvalifikované odborníky (otce Melichara, otce Jana Vianeje a otce Mariana), skrze ně jsme se mohli vyzpovídat a hříchy nám byly odpuštěny.

Nesmíme si namlouvat, že jsme perpetu mobile, nesmíme si namlouvat, že vlastníme perpetu mobile, musíme si vždy přiznat, že jsme slabí, ale máme výhodu, máme kamaráda v nebesích, který za nás položil to nejcennější, co měl, svůj život.

Na závěr, když jsme si třebas doma sedli a vzali jsme si tu svou omakanou a důvěrnou Bibli, mohli jsme zavřít oči, náhodně otevřít tam, kde zabrousí naše prsty a začali naše oči číst:

Římanům 8:1-2 Nyní však není žádného odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši, neboť zákon Ducha, který vede k životu v Kristu Ježíši, osvobodil tě od zákona hříchu a smrti.

Co k tomu dodat? Asi jen AMEN.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.