Psi Páně

21. března 2017 v 8:34 | Karel Rakušan |  Zamyšlení
Jedinou pomocí druhým je bezesporu modlitba za ně. Co zmůžeme, pokud nemáme v sobě to, co je nám darováno, ne za zásluhy, ale z lásky. Ptám se a asi se nedopracuji žádné odpovědi. Tou odpovědí je pouhý dohad, domněnka. Vím, ale jedno, máme kolem sebe dostatek lidiček, kteří tu pomoc potřebují.

Co je víra bez skutků? Někdy stačí jen věřit, ale sebemenší čin touhy věřit je už skutkem nesmírné odvahy. Odvahy v sobě samém, přiznání si, že to, co nás žene dál, je něčím zcela nezaslouženým a přitom neustále existujícím v nás. Tou nezaslouženou veličinou je bezesporu myšlení a touha milovat.

Shlédnutí dokumentu "PSI PÁŇE" může být pro někoho zážitkem, ale pro někoho nepříjemnou zkušeností a to bez rozdílu na věk či společenské postavení. Mít odvahu přiznat především, že to v životě tu a tam poserem, je už samo o sobě odvahou hodnou obdivu a respekt. V tom se domnívám, ale nemusíte se mnou souhlasit, že postoje typ - toto nebo toto se nemělo na povrch dostat - je přinejmenším postoj myšlenkově překonaný. I 90-ti letý kněz přiznává svou osobní slabost a nedokonalost, když vysloví navenek vlastní pád, že ve svém kněžském životě někomu ublížil.

Jsme sami pro sebe nedokonalostí, ale máme jednu strašnou výhodu. Dokážeme se rvát, hledat, lovit a toužit.

V životě potřebujeme jeden druhého, abychom se ujistili o tom, že to, co se v nás odehrává, není nic nového pod slunce. To jen my poznáváme, to co tu již dávno existuje, ale pro nás je to novinkou.


O tom je dokument PSI PÁNĚ, o tom je život, společenství, zpověď, ………..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
  • Narodili jsme se jako originál,
  • tak se prosím nechovejme jako kopie,

  • Život je pro nás tím nejcennějším darem,
  • tak ho neberme jako samozřejmost.